Slovníček pojmů

Aktivní modré světlo „Modrá paprika“ – potraviny uložené v zásuvce na ovoce a zeleninu, která je osvětlena modrým světlem, pokračují ve fotosyntéze pomocí účinků vlnové délky modrého světla a tímto si prodlužují čerstvost a zvyšují obsah vitamínů.

BioFresh (Chladící zóna) – vyhrazené prostory s teplotou udržovanou od 0 do 3°C nazývané jako nulová zóna, se speciálními filtry zabraňujícími množení bakterií a růstu plísní. Správné místo pro ukládání masa, ryb a hotových jídel. Poskytuje prostředí s nižší teplotou a sníženou vlhkostí. Tento vysoce výkonný oddíl pomůže udržet vaše potraviny chutné a výživné delší dobu.

Frost Free funkce (No Frost)  – zajišťuje, že se ve Vašem mrazáku netvoří námraza, čímž se zajistí efektivita mražení a zároveň odpadá složité odmrazování

Supercool” – maximální výkon této funkce umožňuje rychle ochladit potraviny nebo nápoje, které jste právě nakoupili. Tato funkce prodlouží čerstvost vašich potravin a délku uskladnění.

Systém „Active Cooling“ (Dual Cool) – v běžné chladničce proudí teplý vzduch směrem nahoru, a tím se vytváří teplotní rozdíl až několika stupňů Celsia. Elektronická čidla kontrolují teplotu v jednotlivých částech a pomocí ventilátoru rozhánějí chladný vzduch rovnoměrně do celého prostoru.

Prázdninový režim – po zvolení této funkce chladnička sníží svůj výkon. Můžete ji využít, když odcházíte z domu na delší čas. Vnitřní teplota bude udržována na 12°C, aby se v chladničce nevytvářel nežádoucí zápach.Prázdninový režim vám takto ušetří energii, aniž by bylo nutno chladničku úplně vypnout.

Antibakteriální systém  – vnitřní stěny u nových chladniček jsou pokryty speciálním trvalým povlakem, který brání tvorbě plísní či bakterií. Vaše potraviny jsou tak lépe chráněny.

Elektronický ovládací panel s velkým displejem – Tento panel je u vybraných modelů umístěn na čelní stěně. Umožňuje nastavovat teplotu v chladničce a mrazničce, úsporný režim či přídavné funkce rychlého chlazení a mrazení. Přehledný displej slouží k zobrazení zadaných hodnot.

Akustická signalizace otevřených dveří

Příhrádky na víno – můžete vidět v produktech Bauknecht.